Veiligheidsmanagement en -cultuur

D&F richt zich op het optimaliseren van de veiligheidsprestaties door verbetering van veiligheidsmanagement en de veiligheidscultuur. Kort door de bocht is een managementsysteem gericht op het beïnvloeden van de formele cultuur en een veiligheidscultuur is gericht op het beïnvloeden van de informele cultuur. In werkelijkheid lopen deze twee systemen dwars door elkaar heen, waarbij een managementsysteem een onderdeel is van de veiligheidscultuur. Andersom geldt deze stelling ook als de veiligheidscultuur als een proces wordt beheerst. Het managementsysteem en de veiligheidscultuur kunnen elkaar versterken en verankeren. Het managementsysteem legt gedragsregels vast en de cultuur beinvloedt of en op welke manier deze gedragsregels ten uitvoer worden gebracht.

Veiligheidsmanagement

Bij de meeste organisaties zijn verschillende managementsystemen geïmplementeerd voor uiteenlopende processen, zoals veiligheid, kwaliteit, milieu, duurzaamheid of productie-efficiëntie. Deze managementsystemen kunnen naast elkaar bestaan. Door een gebrekkige afstemming van de verschillende managementsystemen op elkaar gaat veel energie verloren. Bijvoorbeeld door werk dat dubbel wordt uitgevoerd of systemen die elkaar beïnvloeden. D&F ontwikkelde concepten om managementsystemen te integreren en effectiever in te zetten.

Veiligheidscultuur

Het ontwikkelen van een sterke veiligheidscultuur en het sturen op veiligheidsgedrag van hoog
tot laag in een organisatie heeft positieve gevolgen die verdergaan dan vermindering van het
aantal arbeidsongevallen. Bedrijven met betrokken personeel en een goed werkklimaat presteren
financieel bijna vijf keer beter dan organisaties die deze zaken niet op orde hebben (onderzoeks-
en adviesbureau Hay Group). Het ontwikkelen van een veiligheidscultuur leidt tot ingrijpende veranderingen in de organisatiecultuur met veel positieve effecten op het gebied van veiligheid, gezondheid, welzijn, milieu,
kwaliteit, productie, efficiëntie en duurzaamheid. De technieken hebben niet alleen een positief
effect op de organisatie, maar wellicht ook op uw privéleven en dat van uw collega’s. De filosofie van D&F op dit vakgebied is beschreven in het boek Brainsafe.

Wilt u weten hoe u het veiligheidsgevoel binnen uw organisatie kan verhogen?

Vul dan ons contactformulier in of bel direct met één van onze adviseurs:

Abonnement op onze nieuwsbrief?

Uw e-mailadres

Agenda

  • Training Masterclass CE

    07 feb 2012 - 8-daagse opleiding tot CE-specialist. Na deze 8-daagse opleiding weet de deelnemer het proces van CE-markering op een praktische wijze te implementeren en uit te voeren.